Час і місце для кроку вперед

Час і місце для кроку вперед

Нині королева українського триатлону впритул наблизилася до історичного досягнення – згідно рейтингу, Юлія Єлістратова де-факто заздалегідь забезпечила собі олімпійську ліцензію. Тож, Олімпійські Ігри в Токіо мають стати вже четвертими в кар’єрі житомирянки. Упродовж своєї насиченої кар’єри, Єлістратова вже пройшла вогонь і воду, здобула статус ТОП-триатлета. Попереду – мідні труби четвертого для неї олімпійського відбору.

Але станом на зараз ми маємо всі підстави говорити не лише про кількість Олімпіад, а й про якість результату! До головних змагань чотириріччя, які в 2020-му році прийматиме Токіо, прима українського триатлону підходить у, напевне, найкращій спортивній формі за всю кар’єру. Адже за два попередніх сезони Єлістратова виборола собі статус грози світових фаворитів, а також реноме однієї з найсильніших атлеток планети на біговому сегменті. І ми з упевненістю можемо наголосити – в цьому показникові, наша спортсменка серед лідерів не лише внутрішнього чи континентального стартового листа, але й світового.

Нині перші номери збірної України з триатлону, в тому числі й Єлістратова, перебувають на Кіпрі, де закладають функціональний фундамент на прийдешній сезон. Ми поспілкувалися з житомирянкою на тему передолімпійської підготовки та дізналися її змагально-тренувальний графік.

«Базовий підготовчий період проведу на Кіпрі. Зараз акцент, загалом як і в подальшій передолімпійській підготовці, на плавання, – повідомила Юлія. – Також на зимовий період заплановані досить великі обсяги і силові тренування. Ближче до Олімпіади додасться інтенсивність і спеціальна робота».

«Стартувати на змаганнях обов’язково планую, бо саме виступаючи я набираю оптимальної форми. Перші старти заплановані на березень – це етапи Кубка Світу в Австралії та Новій Зеландії. Далі етапи Кубка Світу в Бразилії, Мексиці, Китаї та Італії. Потім планую продовжити підготовку в середньогір’ї Франції. Спустившись звідти, виступити на чемпіонаті Європи в Естонії – з розрахунку на те, що хороші для виступів дні повинні співпасти з датами Олімпіади. Станом на зараз, я 35-та в Олімпійському рейтингу, при цьому перші 22 місця займають жінки, чиї команди відібралися по естафетах. Офіційно відбір закриється в травні. Зараз я займаю впевнену позицію в рейтингу, але щоб її закріпити – бажано виступити і на весняних гонках».

Додамо, що, хоча й не надто високі, однак принаймні математичні шанси на олімпійську ліцензію зберігають також українські триатлети Іван Іванов та Єгор Мартиненко. Про їхні перспективи та підготовку до сезону ми розповімо в наступному матеріалі.

Поділитися цією публікацією


X