Австралійський вітер став попутним для українських паратриатлетів!

Австралійський вітер став попутним для українських паратриатлетів!

Підопічні Романа Короля, як то кажуть, «за здравіє» розпочали новий сезон! Наші спортсмени повертаються з Австралії в піднесеному настрої та з двома медалями. А ще – зі здобутими очками паралімпійського рейтингу, що без сумніву наблизить нашу команду до головних змагань чотириріччя в інваспорті.

В останній день зими, австралійське містечко Девенпорт стало господарем першого в сезоні етапу Серії Чемпіонатів Світу. За словами наших атлетів, місце для старту було доволі сприятливим! Девенпорт розташований на окремому острові – плавальний сегмент відбувався в океані, який зустрів спортсменів сильними хвилями. На велосегменті мав місце сильний вітер в одну сторону, а от біг був рівним – без пагорбів та крутих підйомів.

В класі PTS5 (спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату) українка Аліса Колпакчи на класі завоювала срібну нагороду, що дозволило їй піднятися на 4-ту сходинку світового рейтингу. «В Аліси було небагато конкуренток зі списку ТОП – за великим рахунком, лише одна сильна австралійка, яка в підсумку і перемогла, – прокоментував результат Аліси Колпакчи головний тренер паралімпійської збірної України Роман Король. – Потрібно визнати, що такий результат є закономірним, адже австралійка має певну перевагу у всіх трьох компонентах триатлону. Своєю чергою, Аліса у всіх трьох видах сильніша за угорку, яку й випередила на фініші. Тому я би сказав, що підсумкова турнірна таблиця в цій категорії виглядає доволі логічною і зрозумілою».

Ще одну медаль для України – цього разу бронзову – завоював тандем Віта Олексюк/Олександра Гришина. Дівчата виступають в класі PTVI B2 (спортсмени з порушеннями зору). Як і в Аліси Колпакчи, в них теж на цьому старті було небагато конкуренток ТОП-рівня – Олексюк і Гришина обігнали японок, яких зазвичай перемагають на всіх стартах, а на фініші «зарубилися» з американками. Вже в цій мікро-дуелі, представниці США виявилися сильнішими, а наші дівчата посіли третє місце.

А от у групі чоловіків цього класу маємо дуже високу конкуренцію на кожному старті без винятку, і з кожним роком ця конкуренція лише посилюється! В Девенпорті тандем Анатолій Варфоломєєв/Роман Король посів четверте місце. І хоч медалі хлопці не здобули – дорогоцінними очками паралімпійського рейтингу таки збагатилися. Завдяки пристойному виступі в Девенпорті, Анатолій піднялися на три позиції паралімпійської кваліфікації й тепер на 9-му місці.  «Випливли ми доволі непогано, вийшли з води на 2-й позиції. Однак, при посадці на велосипед вийшов невеличкий форс-мажор: через деякі помилки, що призвели до часткової несправності велосипеда, ми їхали перші півкола з затиснутими гальмами на вело. Згодом, розібралися що до чого, виправили ситуацію й вже далі поїхали нормально. По самій гонці, ми розуміли що на цьому старті є три пари спортсменів, які є сильнішими за нас. В підсумку, ми принаймні змогли захистити власні позиції й посіли четверте місце.

Всі здобули чимало очок, що чітко проглядається в оновленому рейтинзі. Надалі ми будемо впевненіше себе почувати, – цей старт був надважливим і ефективним для нас. При цьому ми не забуваємо, що попереду ще багато змагань і ймовірних варіантів руху – як в гору по рейтингу, так і вниз. До того ж, через коронавірус відмінили етап Кубка Світу в ОАЕ, тож всі спортсмени шукатимуть нові турніри з можливістю збагатитися очками паралімпійського рейтингу й по-новому вибудовувати календар. Також вважаю за потрібне відзначити, що всіх російськомовних спортсменів без винятку перевіряли на допінг. Напевне, перевірятимуть і надалі», – підсумував Роман Король.

Додамо, що перед виступом в Австралії збірна України з паратриатлону провела тритижневий збір в Туреччині. Тепер команда повертається на рідну землю. Найймовірніше, наступного разу ми побачимо наших спортсменів на виступах у Сарасоті (США), де відбудеться етап Кубка Світу для спортсменів з вадами зору. Його заплановано на травень цього року.

Поділитися цією публікацією


X