Анна Абдулова: «Я не йду з професійного спорту, наступний сезон має стати найкращим у моїй кар’єрі»

Анна Абдулова: «Я не йду з професійного спорту, наступний сезон має стати найкращим у моїй кар’єрі»

Нещодавно спортсменка збірної України Анна Абдулова опублікувала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook пост, до якого прикріпила фото тренерського сертифікату міжнародного зразка ITU на власне ім’я. Ми поцікавилися – що спонукає атлетку до розвитку в тренерській галузі та чи не готується вона часом до завершення професійної кар’єри? Відповідь була ствердною та однозначною.

«Я не лише не планую йти з професійного спорту, а й збираюся показати свій найкращий результат в прийдешньому році!, – заявила Анна. –  Головне, щоб проблеми зі спиною не стали на заваді. Я впевнена в собі, знаю, що я потенційно сильна та перспективна атлетка. Тому буду робити все, щоб реалізуватися.

Щодо тренерської діяльності, то я вже тренер зі стажем, як то кажуть. Це приносить мені велике задоволення. Я радію, коли мої знання та досвід допомагають іншим. Тому я планую розвиватися й надалі в цьому напрямку і поєднувати роль тренера та атлета. Тим більше, на моє глибоке переконання – тренер має мотивувати підопічних власним прикладом, розуміти їхні потреби. А це можливо лише тоді, коли ти сам пройшов цей шлях і розумієш, про що йдеться.

Щодо тренерського сертифікату, який я нещодавно отримала. Почну з того, що даний навчальний курс – одна з основних складових стратегічного плану розвитку триатлону у світі. Він входить до ініціатив Міжнародного союзу триатлону (ITU) та направлений на всебічний та чіткий розвиток тренерів – ключового елемента в якісному зростанні та популяризації нашого виду спорту. Календар курсів для тренерів достатньо широкий. Впродовж року є курси на всіх континентах. Зараз дуже розвивається Ближній Схід в цьому напрямку. Я ж проходила навчання в Сеулі. Минулого року я отримала перший рівень, цього року – на ступінь вищий.

Навчання проходить в три етапи: за декілька місяців до початку тренери мають пройти теоретичну частину онлайн. Скласти тести, – наприклад, тест від антидопінгової агенції ВАДА та інше. Потім — тиждень практики на місці, проведення функціональних тестів, імітація тренувального процесу з запрошеними атлетами та обов’язковий захист проєкту наприкінці кінці тижня. По поверненні додому – додаткові завдання онлайн.

Цього року особисто мене екзаменували на тему складання недільного мікроциклу базового періоду тренувань для 14 ти-літніх підлітків. Другим завданням було складання 4-денного плавального плану в прогресії з урахуванням помилок в техніці. А завдання по приїзді додому – відеозапис проведення тренування, з детальним планом та рефлексією над проведеною роботою. Загалом, я дуже рада статусу тренера Міжнародного союзу триатлону! Ставлюся до цього відповідально та планую брати участь у майбутніх проєктах».

Додамо, що в Україні Анна Абдулова стала першою дівчиною-тренером з тритлону з відповідною міжнародною освітою. За словами спортсменки, окрім неї статус тренера Міжнародного союзу триатлону мають також українці Роман Король та Антон Блохін.

Поділитися цією публікацією


X