Андрій Більда: «Дніпро робить все, щоб стати триатлонною столицею України!»

Андрій Більда: «Дніпро робить все, щоб стати триатлонною столицею України!»

Президент Федерації триатлону України не приховує свого захвату від рівня організації Dnipro Triathlon Fest! Андрій Більда провів паралель між Дніпром та Тисайварошем, а також поділився своїми думками, в яких ще компонентах потрібно додати Дніпру, щоб по праву мати представницький статус триатлонної столиці України.

Вітаємо вас, пане Андрію! Які перші враження від фестивалю триатлону?

За рівнем та за масштабом, це найкраща організація за весь час проведення змагань з триатлону в Україні! Найвищий призовий фонд, найбільша кількість країн-учасниць. Фактично, з кожним роком Дніпро підвищує стандарти і рівень проведення змагань – я навіть не знаю, хто в Україні з організаторів може позмагатися з Дніпром у цьому компоненті.

Чи можна вже сьогодні назвати місто Дніпро триатлонною столицею України?

Ми знаємо, що місто Дніпро поставило собі таку амбітну задачу стати спортивною столицею України. І ми не лише знаємо, а й бачимо, як багато влада міста робить для цього. Адже на високому рівні проводяться змагання з абсолютно різних видів спорту. Місто Дніпро вперше в історії України приймало в себе в 2014 році етап Кубка Європи з триатлону. Після цього була спроба провести етап Кубка Європи в Києві, але там ця традиція не прижилася. А для Дніпра – це спортивна подія, без перебільшення європейського масштабу! Приїхали спортсмени з 26 країн, в тому числі зі США та Бразилії.

Так, дійсно – Дніпро робить правильні кроки для того, щоб по праву називатися триатлонною столицею України. Залишилося для цього ще виростити спортсменів, які будуть достойно представляти Україну та міжнародних світових змаганнях. Я щиро хочу побажати Дніпру, щоб звідси вийшли чемпіони та призери Європи, світу, а можливо і Олімпійських Ігор.

Що для вас особисто виходить на перший план – свято спорту чи все ж таки боротьба за результат і рейтингові очки?

Ці речі не можна протиставляти одне одному. Дніпро – це місто, в якому традиція проведення змагань з триатлону має назву Dnipro Triathlon Fest. Ми бачимо, що цей формат дуже вдало копіює формат змагань у місті Тисайварош (Угорщина). Це місто, в якому народжувався триатлон у Східній Європі, й там свято нашого виду спорту триває тиждень! Це День міста, це загальноміське свято – всі жителі Тисайвароша цілий рік чекають цих змагань для того, щоб відчути причетність до форуму світового рівня. Так от фестиваль триатлону в Дніпрі – це якраз щось схоже, і це дуже класно. Тобто, тут не тільки спортивний аспект, не лише змагання спортсменів найвищого рівня – такий турнір був би швидкоплинним і не дав можливості запросити велику кількість глядачів, учасників, і взагалі відчути жителям міста всю повноту змагань з триатлону. А от фестиваль, в якому змагаються і аматори, і ветерани, і ДТЛ, еліта і юніори! Протягом цих двох днів відбудеться така кількість змагань з триатлону, якої ніколи ще в Україні не було.

Як гадаєте, які шанси українських спортсменів перемогти на домашньому етапі Кубка Європи?

Хотілося би відповісти вже після фінішу (сміється). Адже, як і більшість спортсменів, я людина забобонна. Я хотів би побажати нашим хлопцям і дівчатам допомоги рідних стін – а дистанція всіх розсудить.

Поділитися цією публікацією


X