Анатолій Галецький: «В дитячому триатлоні все відкрито, все від душі – чистий спорт!»

Анатолій Галецький: «В дитячому триатлоні все відкрито, все від душі – чистий спорт!»

Цьогоріч Всеукраїнським змаганням «Дитяча триатлонна Ліга» виповнилося сім років! Востаннє ми спілкувалися з засновником та головним організатором цих унікальних змагань два роки тому. З того часу, відбулося чимало якісних змін! Про головні з них та про підсумки сезону прес-службі ФТУ розповів Анатолій Галецький.

Вітаємо вас, пане Анатолію! Якщо говорити загально – яким видався сезон 2019 року для ДТЛ і в чому його головні особливості?

Передусім варто зазначити, що в дитячому триатлоні все відкрито, все від душі, без фальші – чистий спорт! Це і є наша головна перемога, якщо брати глобально. З кожним роком, ми фіксуємо приріст за кількістю учасників. Загальну кількість дітлахів, які виступають в ДТЛ, назвати складно – але у відсотковому співвідношенні, думаю, десь процентів до десяти щороку додається.

Цього року в нас відбулися етапи в п’яти містах – це чотири міста, які приймали етап ДТЛ і минулого року, до яких долучилися Горішні Плавні (Полтавська обл.). Горішні Плавні – по суті це місто, де народжувався триатлон! Приємно, що в дітлахів була можливість пофотографуватися з учасником Олімпійських Ігор 2016 Іваном Івановим, який родом з цього міста і також виступав на змаганнях серед спортсменів категорії Elite.

Якщо брати загалом, то я вважаю, що крок було зроблено вперед! В тому плані, що наші діти стали ще більш спортивними, більш досвідченими – молодші дивляться на старших і теж прагнуть дорости до їхнього рівня майстерності. Ми бачили протягом цих років, що, наприклад, Черкаси сильно додали в плані спортивної майстерності. В основному цей прогрес було здійснено завдяки спортивній школі в Корсунь-Шевченківському, де тренером є Олеся Марченко. Саме Черкаси за підсумками сезону виграли рейтинг областей, також вони два-три перших місця на всіх етапах Всеукраїнських змагань взяли. Три перших місця з десяти – за Черкасами!

Також відновив свої традиційно сильні позиції Житомирський регіон, вони зараз підтягнулися в плані майстерності. Одеська область на другому місці вже другий рік поспіль, вигравати не завжди вдається – і це дуже здорово, що в нас така здорова конкуренція і талановиті діти є у всіх регіонах. Сильні команди у Львова, Києва, підтягується і Харків, Запоріжжя, є ініціативи в Херсонській області! Ось в цьому і є наші головні перемоги!

Наскільки важливим в дитячому віці є рейтинг і загалом результат?

Ми запровадили особистий і командний рейтинг. Зроблено це передусім для того, щоб якось вивести і показати, що в тому чи іншому регіоні добре працюють дитячі тренери.

Ми вирішили взяти по 5 кращих результатів з цього рейтингу і зробити заліковий рейтинг. Тому виходить так: по якості результату перемогли Черкаси, якщо брати по кількості дітлахів – то і в Житомирі багато дітей, і в Харкові, і в Черкасах!

А якщо перевести в якість по зайнятим місцям і кількості набраних очок, то командний рейтинг за підсумками сезону 2019 року виглядає так – Черкаси, Одеса, Львів.

Якою є географія проведення ДТЛ і чи плануєте ви її розширювати?

Я думаю, що наступного року ми обов’язково побачимо Житомир, як одного з господарів етапу Дитячої триатлонної Ліги! Років три ми не проводили там змагання, але, маю надію, в 2020-му проведемо там етап.

Міста, де розвивається дитячий триатлон, запрошують нас провести етап ДТЛ в них. Ті, хто працює в цьому напрямку, хоче себе реалізувати – вони стараються виставити всіх своїх учнів. Бо не всі мають можливість поїхати на Всеукраїнські змагання – це важко фінансово і не всі достатньо готові в плані підготовки. Ми завжди говоримо, що на Всеукраїнські змагання потрібно приїжджати готовими – це не майданчик для експериментів. Тренери працюють, батьки теж вкладають душу в дітей і хочуть побачити їх на реальних змаганнях. Тому основні центри підготовки дитячого триатлону втримують і надалі свої позиції.

Два роки тому ви зазначали те, що батьки не завжди розуміють специфіку виховання майбутніх спортсменів і нерідко женуть дитину за результатом вже від самих початків. Чи зникла ця тенденція зараз?

Батьки з досвідом виховання, в яких діти старші, десь підказують молодшим батькам, у яких маленькі діти. Так, без емоцій не обходиться, без обстоювання своїх результатів не обходиться – винятки завжди якісь є, але не так, як раніше було. Ціна однієї секунди дуже важлива – на дистанції точиться серйозна боротьба і десь батьків можна зрозуміти. Але зараз батьки вже менше доймають тренерів, як деколи буває, і не так тиснуть на свої дітей за їхні результати. ДТЛ – це в першу чергу здоров’я, навчання, спорт! А хто захоче професійно займатись – той потім з часом прийме для себе таке рішення сам.

Два роки тому ви зазначали, що до Всеукраїнських змагань ДТЛ проявляють інтерес команди з інших країн! Чи вже виступали в нас юні триатлети-іноземці?

Ще ні, але ми міркуємо над цим питанням вже другий рік. Було би здорово запросити їх в Дніпро, але діти і тренери з інших країн хочуть їхати туди, де триатлон проводиться в зв’язці, де можна вийти з води. Непогане місце в Черкасах, але тут треба зробити дуже глибокий аналіз. Адже можна організаційно багато затратитись в моральному, фізичному, технічному, фінансовому плані, а потім не отримати той результат і кількість учасників. Потрібно все проаналізувати.

А от наші діти в Молдову їздили цього року, в них там «олімпійка» була. Українці там виграли в тому числі й золоті медалі, Кишинів третій рік проводять дитячі змагання.

Поділитися цією публікацією


X